Kolejny projekt Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzyma dofinansowanie!

Głównym celem projektu jest wyposażenie 368 studentek i studentów w kompetencje i kwalifikacje niezbędne na rynku pracy, a także podniesienie kwalifikacji kadry dydaktycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowe działania dostosowujące ofertę edukacyjną do potrzeb gospodarki, rynku pracy, zielonej i cyfrowej transformacji.

Realizacja projektu obejmuje:

• Otwarcie nowych kierunków studiów oraz modyfikację istniejących programów nauczania w celu uwzględnienia aktualnych trendów i potrzeb rynku pracy.
  • Organizację staży i szkoleń dla studentek i studentów, umożliwiających zdobycie praktycznego doświadczenia i umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.
  • Prowadzenie zajęć wyrównawczych dla studentek i studentów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w nauce.
  • Organizację szkoleń specjalistycznych i spersonalizowanych dla kadry dydaktycznej, w celu rozwoju kompetencji dydaktycznych i merytorycznych.
  • Umożliwienie wyjazdów studyjnych dla studentek i studentów, poszerzających ich horyzonty edukacyjne i kulturowe.

Planowana wartość projektu wynosi 10 935 069,20 zł.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl.