Szkolenia z zakresu AI dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Konkurs zakłada wybór jednego wnioskodawcy, który przeprowadzi szkolenia z podstaw technologii sztucznej inteligencji (AI) dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych (liceów, techników i szkół branżowych).Podstawą programu szkoleń jest przedsięwzięcie „Intel AIforYouth 2.0”.

Zrealizowanie szkoleń przyczyni się do wzrostu wiedzy nauczycieli w zakresie rozumienia technologii AI, kwestii etycznych i społecznych związanych z wykorzystaniem AI, a także wzrostu kompetencji w zakresie stosowania technik AI na różnych poziomach, począwszy od narzędzi bezkodowych typu low-code/nocode, aż po budowanie i optymalizację własnych modeli opartych o AI i uczenie
maszynowe.

Program szkoleniowy uwzględniać będzie też moduły wprowadzające język Python w kontekście sztucznej inteligencji, niezbędne zagadnienia matematyczne i statystyczne, zagadnienia dotyczące tworzenia zbiorów danych oraz dziedziny stosowania AI, w tym widzenie komputerowe (ang. Computer Vision – CV), przetwarzanie języka naturalnego (ang. Natural Language Processing – NLP) i analizę danych. Dodatkowo, poza dostępem do materiałów szkoleniowych, przygotowanych na bazie programu „AIforYouth 2.0”, uczestnicy programu zostaną wyposażeni w dostęp do zaawansowanych sieciowych usług edukacyjnych (elearningowa platforma szkoleniowa), kluczowych dla sprawnego i pomyślnego wdrożenia umiejętności nabytych w podczas szkoleń do praktyki szkolnej.

Nabór wniosków będzie prowadzony w okresie od 31 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r.

akrolak@ukw.edu.pl
tel. 52 3236765, 52 3236779

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku.